Dermacol na włosy. Olejek winogronowy z limonką

olejek-winogronowy.jpgOlejek winogronowy jest świetnym produktem nawilżającym i regenerującym włosy wysokoporowate, przesuszone i zniszczone, które straciły blask. Polubią go wszystkie panie, które często rozjaśniają włosy, farbują je lub często używają prostownicy. Jednym z ciekawszych produktów jest naturalny olej winogronowy, wzbogacony o wyciąg z limonki i kilka innych olejków pielęgnujących włosy (m.in. olej z awokado, makadamia, morelowy).

Olej winogronowy Dermacol zamknięty jest w niewielkiej butelce o pojemności 50 ml i wyposażony w pompkę, która ułatwia dozowanie produktu. Świetnie nadaje się do codziennej pielęgnacji włosów. Można go używać zarówno na wilgotne kosmyki po myciu włosów, jak i na suche zaraz przed umyciem głowy. Olej winogronowy Dermacol sprawdzi się również podczas codziennej stylizacji fryzury, ponieważ świetnie kondycjonuje włosy i ułatwia ich układanie. Dzięki temu włosy zyskają blask i nawilżenie na cały dzień, a dodatkowo będą zabezpieczone przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.

Olejku winogronowego Dermacol nie zaleca się niestety do olejowania skóry głowy – zawiera on bowiem szereg silikonów i substancje zapachowe, które mogą działać komedogennie na skórę. Producent zapewnia, że olejek można z powodzeniem stosować na ciało i używać go do masażu, ale może on podrażniać wrażliwą skórę. Najlepiej nadaje się on do pielęgnacji włosów. Duża ilość olejków naturalnych, w tym olejku winogronowego sprawi, że pukle zyskają odpowiednie nawilżenie i blask.

Olejek winogronowy jest lekkim olejkiem, który dobrze się wchłania we włosy i nie obciąża ich. Ma właściwości nawilżające, regeneruje włosy i pozwala utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia włosów przez długi czas. Co więcej – olej winogronowy wzmacnia barierę ochronną na włosach, dzięki czemu nie ulegają one tak szybko zniszczeniom. Mikroskopijna warstwa okluzyjna, którą stwarza olej winogronowy na powierzchni włosów, nie pozwala zanieczyszczeniom ze środowiska wnikać do wnętrza pukli. Olej winogronowy zapobiega również elektryzowaniu się włosów i sprawia, że nawet suche, puszące się kosmyki stają się delikatnie dociążone i wygładzone.

Działanie olejku winogronowego wspomagają inne oleje, odpowiadające za nawilżenie, blask i wygładzenie pukli. Olejek winogronowy Dermacol ma niewielką pojemność, a ze względu na to, że może być używany wielokrotnie w ciągu dnia, bardzo szybko się kończy. Odczują to zwłaszcza kobiety posiadające długie włosy.